top of page

SO,  WHAT'S  ON  THE  MENU?

איזה כיף שקיבלתם משקאות של שיקויים!

ומה בתפריט? ליקרים מיוחדים וקוקטיילים טריים ומשובחים, שמופיעים כאן במרוכז. לנוחותכם, שמות המשקאות מסודרים לפי סדר הא"ב:

את המשקאות יש לאחסן בקירור.

תוקף - מעל חודש.

הוראות הכנה - בגלויה המצורפת למשקאות.

אמרטו סאוור: ליקר מריר-מתוק שמקורו באיטליה. בבסיסו תערובת של חרצני משמש, אפרסק ופירות נוספים, וניל, תבלינים ולעיתים תמצית שקדים. הליקר מזכיר בטעמו מרציפן.

רכיבים: אמרטו, מיץ לימון, מי סוכר

אפלטיני להתעלף: אפלטיני (למעשה, אפל מרטיני) הוא קוקטייל  מבוסס וודקה. טעמו של הקוקטייל מתוק עם חמיצות פירותית עדינה, והוא מעולה גם למי שאוהב את הקוקטיילים שלו עדינים לחיך ונעימים לשתיה.

רכיבים: וודקה פינלנדיה, ליקר תפוחים, ליקר תפוזים, לימון סחוט טרי, מי סוכר, מיץ תפוחים

אפרול סאווראפריטיף איטלקי. מאזן בטעמיו פירות, תבלינים ורכיבים בוטניים יוקרתיים נוספים. את טעמו המיוחד מאפיינים נגיעות תפוזים מתוקים וקליפות מרירות, עשבי תיבול רבים ושורשים שונים. שילוב מושלם של מרירות נעימה לצד מתיקות פירותית.

רכיבים: אפרול, לימון סחוט טרי, מי סוכר

בושמילז סאוורוויסקי אירי, המפורסם בטעמו המתקתק ומרקמו החלק והעדין. הוויסקי מזוקק שלוש פעמים ומיושן בחביות אלון אמריקאי שהכילו בעבר ברבן מתוק. קליל ופירותי עם ניחוחות מתובלים של וניל מתקתק, נגיעה של דבש ותבלינים.

רכיבים: בושמילז, לימון סחוט טרי, מי סוכר

בלנסיאגהקוקטייל שנוצר בהשראת התלבושת האייקונית של בית האופנה המפורסם, שכולו עשוי מרצועות דבק ממותגות. טעמו של הקוקטייל חמוץ מתוק ומרענן.  

רכיבים: סנגריה לבנה, ליקר תפוח ירוק, מיץ לימון סחוט טרי, סירופ פסיפלורה ונגיעה קטנה של ספרייט

ג'ים בים תפוח בדבשקוקטייל מתקתק ועשיר בטעמים, על בסיס וויסקי בורבון אמריקאי מתובל בדבש.

רכיבים: ג'ים בים דבש, ליקר תפוח ירוק, מיץ לימון סחוט טרי, סירופ דבש ביתי, מיץ אגסים

גמביט המלכהמלון-קיווי, קוקטייל חמצמץ ומיוחד מתוך מארז קיץ. 

קוקטייל ירוק המבוסס על ליקר מידורי ועל וודקה פינלנדיה. מידורי הוא ליקר מלון, המיוצר ממלוני יוברי הגדלים ביפן. ליצירתו נדרשים תנאי גידול מיוחדים וקציר במועד מדויק בכדי לתפוס את המתיקות והטעם הייחודי של המלונים. משמעות המילה מידורי ביפנית היא ירוק - שם זה ניתן למשקה בזכות הצבע הירוק הזוהר הייחודי לו. זהו הליקר המלון המפורסם והנמכר בעולם. הוודקה נותנת חיזוק אלכוהולי לקוקטייל, אם כי טעמה אינו מורגש והקוקטייל קליל ונעים לשתיה גם למי שלא מורגל בטעם אלכוהול חזק. סירופ קיווי מתוצרת חברת רוטן הצרפתית, מוסיף חמצמצות פירותית ועומק טעמים. רוטן מייצרת סירופים טבעיים; הטעם והצבע הם תוצר של פירות ותבלינים טבעיים ללא כל תוסף מלאכותי והמים המעורבים בייצור הסירופים הם מי שלגים טהורים.

רכיבים: מידורי, וודקה פינלנדיה, סירופ קיווי, סאוור, מי טוניק, דובדבן מסוכר

דאקירי קפוא במגוון טעמים: משקה החופשה האולטימטיבי - פינוק זוגי מתוק ומרענן! בהכנת המשקה אני משתמשת ברכיבים הטובים ביותר - רום נגריטה עשיר (מהאיים הקריביים הצרפתיים), ליקר תפוזים משובח, לימונים טריים ועוד.  יש צורך בבלנדר שיכול לכתוש קרח.
רכיבים: רום, טריפל סק, מיץ לימון סחוט טרי, מי סוכר, סירופים משתנים (מיוצרים בצרפת ועשויים מרכיבים טבעיים)

 

הבסטי של אסתי: מתוך מארז פורים. התווים המתוקים-מרירים של האפרול בשילוב הטעמים הפירותיים של הסנגריה הלבנה ומתיקות ההדרים הייחודית של סירופ היוזו (פרי הדר יפני), יוצרים משקה הדרי, חמצמץ וקליל.

רכיבים: אפרול, סנגריה לבנה, סירופ רוטן יוזו, מיץ לימון בחוט טרי, מי סוכר, מי טוניק

המדבר לקוביותתפוז מריר-מנגו-ואננס, קוקטייל טרופי מתקתק עם סיומת מרירה, מתוך מארז קיץ.

קוקטייל קיצי כחול, בהשראת החופים הקאריביים השלווים והיפייפיים. בבסיסו, רום נגריטה הצרפתי, אשר נוצר ממגוון סוגי רום שנבחרו בקפידה ממזקקות רום מובחרות באיי הקריביים הצרפתיים, ביניהם מרטיניק, גוואדלופה וריוניון איילנד. ליקר קורסאו הוא ליקר תפוזים מריר, המפורסם בצבעו הכחול והעז. סירופ מנגו מתוצרת רוטן הצרפתית נותן טוויסט אקזוטי למשקה, ומאזן את המרירות עם מתיקותו הייחודית. גזוז אננס מקליל את המשקה ומשתלב נהדר עם הטעמים הטרופיים-קאריביים. המשקה מלווה בסוכריית גומי בצורת כריש (בכל זאת, ים).

רכיבים: רום נגריטה, ליקר קורסאו, סירופ מנגו, מי סוכר, מיץ לימון סחוט טרי, גזוז אננס

 

המן התחמן: מתוך מארז פורים. מתוק אך מפתיע. ליקר תפוז-הדם מוסיף מתיקות וארומטיות לטעם העמוק של הטקילה. האשכולית האדומה ומיץ הלימון מעדנים את הבסיס החזק של הטקילה ומעמיקים את הפרופיל ההדרי.

רכיבים: טקילה קוארבו סילבר, ליקר תפוז-דם, מיץ לימון סחוט טרי, סירופ סוכר, גזוז אשכוליות אדומות

החש בראשמתוך מארז פורים. מעושן ומתקתק. לוויסקי תווים עשירים וחלקים של דבש, קרמל ווניל. סירופ ביתי חלוט מעלי תה "לפסנג סושונג" תורם פרופיל טעם מעושן ייחודי ומסקרן לקוקטייל. זהו תה שחור שמקורו בסין, המיובש מעל אש מעצי אורן. כתוצאה מכך הוא בעל ניחוח וטעם ייחודיים המזכירים מדורות ועשן עצים. הסירופ מוסיף מורכבות ועומק לקוקטייל, עם רמזים של אדמתיות וחמימות. הג'ינג'ר אייל מוסיף רעננות וקלילות במתיקותו העדינה.

רכיבים: וויסקי ג'ים בים דבש, סירופ תה לפסנג סושונג, לימון סחוט טרי, ג'ינג'ר אייל

הישראליתמתוך מארז יום העצמאות. מרגריטה אבטיח ותפוז-אדום, קייצית ומשמחת. ליקר תפוז-הדם מוסיף מתיקות וארומטיות לטעם העמוק של הטקילה. בנוסף, השילוב שלא שגרתי של סירופ האבטיח עם הליקר יוצר משקה מרענן ומיוחד. ומה יותר ישראלי מאבטיח ותפוז?

יש צורך בבלנדר שיכול לכתוש קרח.

רכיבים: טקילה קוארבו סילבר, ליקר תפוז-דם, לימון סחוט טרי, סירופ אבטיח

המרעננתמתוך מארז יום העצמאות. מרגריטה קיווי ויוזו (פרי הדר יפני). חמצמצה ומקפיצה. יוזו הוא פרי הדר מהמטבח היפני, ולו טעם חמצמץ וארומה חזקה המזכירה אשכולית, תפוז ומנדרינה. טריפל סק הוא ליקר תפוזים עם מתיקות סמלית. שילוב הטעמים ההדריים הללו עם הקיווי המתוק, הטקילה החלקה ומיץ הלימון הטרי יוצר משקה רענן וצבעוני. 

יש צורך בבלנדר שיכול לכתוש קרח.

רכיבים: טקילה קוארבו סילבר, ליקר תפוזים, לימון סחוט טרי, סירופ קיווי, סירופ יוזו

הפטריוטיתמתוך מארז יום העצמאות.  טרופית ומתוקה עם סיומת מעט מרירה. מרגריטה כחולה ומרעננת בטעמי קוקוס ואננס. בסיס חלק ועוצמתי של טקילה איכותית (קוארבו סילבר) וליקר קורסאו, היוצר גוון כחול מיוחד ורמז לטעם קליפות מרירות של תפוז. לימון סחוט טרי מוסיף רעננות ואיזון טעמים. השילוב הקלאסי של האננס הטרופי עם הקוקוס יוצר קוקטייל בטעם של חופשה.

יש צורך בבלנדר שיכול לכתוש קרח.

רכיבים: טקילה קוארבו סילבר, ליקר קורסאו, לימון סחוט טרי, סירופ אננס וקוקוס

הרומנטיתמתוך מארז יום העצמאות. מרגריטה תות וסיגליות, עדינה ומתוקה. לסירופ הסיגליות טעם עדין ופרחוני, בדומה לסוכריות הסגולות הקשות של פעם. השילוב עם התות יוצר משקה עדין עם טעמים מיוחדים ולא שגרתיים. הלימון הטרי מעדן את המתיקות, משתלב היטב עם ליקר התפוזים, ומרכך את טעם הטקילה, כך שגם כאלה שאינם מורגלים בשתיה ובטעמים אלכוהוליים חזקים יהנו מאוד מהקוקטייל.

יש צורך בבלנדר שיכול לכתוש קרח.

רכיבים: טקילה קוארבו סילבר, טריפל סק, לימון סחוט טרי, סירופ תות וסירופ סיגליות

ליקר אייריש קרים: אייריש קרים הוא ליקר עדין ומפנק על בסיס שמנת וויסקי אירי, בשילוב תמצית וניל ביתית. תמצית הווניל עשוייה ממקלות וניל אשר גודלו במדגסקר ויובאו לצרפת. היא מיושנת במשך מספר שנים באלכוהול איכותי וטעמה עשיר ומיוחד. הליקר נרקח רק בעת ההזמנה והוא טרי ומפנק. הולך מעולה עם קפה, שוקו - וכמובן נקי עם 1-2 קוביות קרח.

ליקר שוקולד-נוגט אגוזי לוזליקר שוקולד עם נוגט אגוזי לוז, בשילוב תמצית וניל ביתית. הליקר שוקולדי מאוד ועשיר בטעמיו. ניתן להזמינו על בסיס וויסקי ג'יימסון או וודקה פינלנדיה.  

ג'יימסון הוא וויסקי נגיש ונעים מאוד, עם טעם מתקתק ומרקם חלק  ועדין. פינלנדיה היא וודקה פרימיום נקיה (ללא ריח או טעם) וחלקה, המופקת בתהליך ייצור קפדני ביותר. היא זכתה בתואר "הוודקה הנקייה הטובה בעולם" בשנת 2011. תמצית הווניל עשוייה ממקלות וניל אשר גודלו במדגסקר ויובאו לצרפת. היא מיושנת במשך מספר שנים באלכוהול איכותי וטעמה עדין ומיוחד. הליקר נרקח בעת ההזמנה והוא טרי ומפנק. הולך מעולה עם שוקו חם, אבל הכי מושלם עם 1-2 קוביות קרח.

מאליבו סאוור: מאליבו הוא ליקר הקוקוס המפורסם ביותר, מהאיים הקאריביים. בבסיסו רום לבן עם תמצית קוקוס טבעית. הליקר ידוע בטעמו העדין. בייצורו מעורבים קני סוכר דקים ונגיעות חמאת רום רכה, בסיס אידיאלי לערבוב עם טעמים טרופיים כמו קוקוס, אננס, מנגו ועוד. ניתן לבחור סאוור על בסיס מאליבו קוקוס, קוקוס-אננס או קוקוס-מנגו. טרופי, טעים ומתקתק!

רכיבים: מאליבו, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר

מורדי הנורדימתוך מארז פורים. מתיקות פירותית מרעננת. וודקה פינלנדיה ידועה בטעם החלק והנקי שלה, עם רמזים עדינים של דגנים. ליקר קסיס (דומדמניות שחורות או ענבי שועל) מוסיף טעם פירותי עמוק ועשיר לקוקטייל. 

רכיבים: וודקה פינלנדיה, ליקר קסיס, סאוור, גזוז פירות יער ודומדמניות שחורות קפואות

מידורי סאוור: מידורי הוא ליקר מלון, המיוצר ממלוני יוברי הגדלים ביפן. ליצירתו נדרשים תנאי גידול מיוחדים וקציר במועד מדויק בכדי לתפוס את המתיקות והטעם הייחודי של המלונים.  משמעות המילה מידורי ביפנית היא ירוק - שם זה ניתן למשקה בזכות הצבע הירוק הזוהר הייחודי לו. זהו הליקר המלון המפורסם והנמכר בעולם. קוקטייל מושלם לאוהבי משקאות מתוקים עם טעם אלכוהול עדין. טעמו מזכיר שילוב אלכוהולי של קרטיב לימון עם קרטיב מלון, והוא כיפי ומרענן.

רכיבים: מידורי, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר

מרגריטה במגוון טעמיםפינוק זוגי מושלם! בהכנת המשקה אני משתמשת ברכיבים הטובים ביותר - טקילה מעולה (קוורבו סילבר), ליקר תפוזים משובח, לימונים טריים וסירופים תוצרת חברת רוטן הצרפתית. יש צורך בבלנדר שיכול לכתוש קרח.

רכיבים: טקילה, טריפל סק, מיץ לימון סחוט טרי, מי סוכר, סירופים משתנים

מרגריטה קוקוס וצ'ילי חריףפינוק זוגי לאמיצים בלבד! קוקטייל מתוק ומעקצץ בהשראה מקסיקנית. השילוב של טעם הקוקוס המתוק עם החריפות של הפלפלים והקרח הכתוש, יוצר שילוב כיפי ומסקרן. 

בהכנת המשקה אני משתמשת ברכיבים הטובים ביותר - טקילה מעולה (קוורבו סילבר), ליקר תפוזים משובח, לימונים טריים, והייחוד - סירופ צ'ילי ביתי חריף בהכנה ממושכת, העשוי מפלפלוני צ'ילי טריים ושמנמנים. בנוסף, שבבי פלפל צ'ילי מסוכרים בעבודת יד נותנים את הטאץ' הסופי, וכך ניתן לבחור את מידת החריפות המועדפת.

רכיבים: טקילה, טריפל סק, מיץ לימון סחוט טרי, סירופ פלפלים חריפים בעבודת יד, רוטן קוקוס

מרס תורכיפסיפלורה-וניל, קוקטייל מתוק וטרופי מתוך מארז קיץ.

ליקר פסואה הוא ליקר פסיפלורה צרפתי בעל טעם מתקתק ופירותי. זהו אחר הליקרים האקזוטיים הפופולאריים בעולם. הוודקה מחזקת את אחוז האלכוהול בקוקטייל, וטעמה חלק ועדין ואינו משתלט. את הטוויסט המיוחד של הפסיפלורה והווניל נותן השימוש בסירופ סוכר ייחודי, תערובת ביתית של מי סוכר ותמצית וניל משובחת.

רכיבים: ליקר פסואה, וודקה פינלנדיה, סירופ סוכר-וניל, מיץ לימון סחוט טרי, גזוז פירות טרופיים

סאות'רן סאוור: סאות'רן קומפורט הוא ליקר אפרסקים על בסיס וויסקי אמריקאי. הליקר מיוצר מתערובת של ויסקי, אפרסק, משמש, תפוז, וניל, סוכר וקינמון. טעמו פירותי ומתקתק (טעם הוויסקי מורגש אך עדין מאוד).

רכיבים: סאות'רן קומפורט, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר

סחתיין על הדאבל: מתוך מארז קיץ. קוקטייל מיוחד המשלב טעם פטל וקוקוס. משקה מתוק, מעט חמצמץ ופירותי. 

רכיבים: מאליבו קוקוס, ליקר פטל, קונפיטורת דובדבנים, מיץ לימון סחוט טרי, מי סוכר וגזוז פירות יער.

פאמפל סאוור: פאמפל הוא אפריטיף צרפתי מתוק-מריר בעל טעם אקזוטי המושפע מפירות הדר עם דגש על אשכולית אדומה ועשבי תיבול רעננים. ייצורו מבוסס על רכיבים טבעיים כאשכולית אדומה מקורסיקה, יוזו מיפן, קליפות הדרים ועוד.

רכיבים: פאמפל, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר

פיג'לינג סאוורפיג'לינג הוא ליקר תאנים על בסיס וודקה. הפיג'לינג מיוצר מוודקה סופר פרימיום בשילוב תמצית תאנים מובחרות מאגן הים התיכון. הוודקה עוברת זיקוק פחמי משולש ולאחריו מושרות בה התאנים הטריות עם מגוון פירות הכולל סברס, תפוח, אפרסק, אגס ופסיפלורה. תהליך הזיקוק המשולש מעדן את החריפות ויוצר משקה עשיר בטעמים ונעים לשתייה. מושלם לאוהבי קוקטיילים מתוקים.

רכיבים: פיג'לינג, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר

פינה קולדה: קוקטייל טרופי מבוסס רום, אננס וקוקוס. מקורו באיים הקאריביים, והוא מתוק, פירותי ואקזוטי. כאן הוא בגרסא קלילה ומרעננת מסדרת הקוקטיילים "קלאסי עם טוויסט", עם תוספת עדינה של ליקר הדרים, הפינה קולדה מתאימה גם לטבעונים ולנמנעים ממוצרי חלב.

רכיבים: רום בקרדי לבן, טריפל סק (ליקר תפוזים), לימון סחוט טרי, סירופ סוכר, מיץ אננס וקוקוס

פינק ג'ין סאוורגורדונ'ס פינק הינו ג’ין פרימיום מעודן ונפלא המיוצר מרכיבים טבעייים בלבד, תוך שמירה על איזון בין התווים המרירים האופייניים לג'ין לבין מתיקות טבעית של פירות אדומים. גורדונ'ס פינק מבוסס על המתכון המקורי של ג'ין גורדונס מהמאה ה-19, והוא מועשר בטעמים טבעיים של פטל ותותים, המעניקים לו מתיקות נעימה, לצד תווים מעט חריפים של דומדמניות אדומות ותווים מרירים וקלאסיים של ערער. קוקטייל מושלם לאוהבי ג'ין ומשקאות מעודנים ואלגנטיים.

רכיבים: גורדונ'ס פינק, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר

פסואה סאוורפסואה הוא ליקר פסיפלורה המיוצר בצרפת. הליקר מבוסס על מיץ פסיפלורה איכותי ותמצית צמחי תבלין ברזילאים, בעל מתיקות עדינה ונוכחות אקזוטית ופירותית.
רכיבים: פסואה, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר

קוסמוליצ'יקוקטייל מסדרת "קלאסי עם טוויסט"! קוסמופוליטן הוא קוקטייל מבוסס וודקה, ליקר תפוזים ומיץ חמוציות. טעמו מעודן, פירותי וקליל. הפופולריות שלו נסקה כשכיכב בסדרה "סקס והעיר הגדולה". הוא הוגש בברים המסוגננים, היוקרתיים והנוצצים ביותר בניו-יורק, עד שכבש את העולם בקסם הוורוד שלו. הגרסא של שיקויים לקוקטייל היא קלילה, מרעננת ומפתיעה עם נגיעה של ליצ'י מתקתק.

רכיבים: וודקה פינלנדיה, ליקר תפוזים, לימון סחוט טרי, סירופ סוכר, מיץ חמוציות, סירופ ליצ'י

קפירינייה רימונים (עונתי): קוקטייל ברזילאי המורכב מקשאסה, משקה אלכוהולי המופק ישירות מקנה סוכר ומזכיר בטעמו רום, בתוספת של ליים או לימון, סוכר לבן וקרח. 

רכיבים: קשאסה, קוביות לימון, גרגירי רימון טריים, לימון סחוט טרי, סוכר כתוש, סירופ רימונים

רמפלטיני להתעלף: טוויסט שובב לאפל מרטיני המפורסם (אפלטיני). את הוודקה מחליף רום נגריטה הצרפתי-קאריבי, שהוא עשיר בטעמים, מתובל ומעקצץ. טעמו של הקוקטייל מתוק עם חמיצות פירותית עדינה, וטעם רום דומיננטי.  

רכיבים: רום נגריטה, ליקר תפוחים, ליקר תפוזים, לימון סחוט טרי, מי סוכר, מיץ תפוחים

bottom of page